Протокол WFF-WBBF чемпионата Европы. 3-5 мая 2014. Таллин. Эстония.

WORLD FITNESS FEDERATION
WORLD BODY BUILDING FEDERATION
2014, May 3-5,Tallinn, Estonia
WFF-WBBF AMATEUR EUROPE CHAMPIONSHIP
FINAL RESULTS
(Only First Three Places)

FIT-KID CHAMPIONSHIP
GIRLS


Category 8 Years
No. Competitor's Name Country Place
11 POLEVAJEVA MARYA Belarus 1
73 WOLSKA ZUZANNA Poland 2
31 TSYMBALOVA VALERYA Belarus 3
137 RALIC ANA Serbia 4
23 FALKEWICZ LINDA Poland 5
63 CHUSTAK NATALJA Poland 6

Category 10 Years
No. Competitor's Name Country Place
81 ZHUK DARYA Belarus 1
41 LAHUN DARYA Belarus 2
167 VUKOVIC JOVANA Serbia 3
93 NGUYEN KLAUDIA Vietnam-Poland 4
177 RISTIC TIJANA Serbia 5
83 PLUTOWSKA SARA Poland 6

Category 12 Years
No. Competitor's Name Country Place
21 FRALOVA JESENYA Belarus 1
157 MOMIROVIC LANA Serbia 2
147 VRANKOVIC KATARINA Serbia 3
33 KOLOWSKA PATRYCJA Poland 4

Category 14 Years
No. Competitor's Name Country Place
53 PARKOT WIKTORIA Poland 1
43 BNKOWSKA KINGA Poland 2

BOYS
Category 10 Years
No. Competitor's Name Country Place
61 TOPALEU NIKITA Belarus 1

AEROBIC CHAMPIONSHIP
WOMEN
Category 16 Years
No. Competitor's Name Country Place
17 SZYDLOWSKA NIKOLA Poland 1
71 GASICH HANNA Belarus 2

Category 18 Years
No. Competitor's Name Country Place
103 GOLINSKA OLIWIA Poland 1
13 ZIMNOCH NATALIA Poland 2

Category 21 Years
No. Competitor's Name Country Place
27 SZYDLOWSKA PATRYCJA Poland 1
51 JEVRASAVA VERANIKA Belarus 2

Category over 21 Years
No. Competitor's Name Country Place
19 KADYROVA GULNARA Lithuania 1
128 ARUP IRINA Lithuania 2
132 VITKAUSKAUTE DOVILE Lithuania 3

Category Aerobic Pairs
No. Competitor's Name Country Place
130 PARKOT WIKTORIA, BNKOWSKA KINGA Poland 1
16 CHUSTAK NATALJA, WOLSKA ZUZANNA Poland 2
70 ARUP IRINA, KADYROVA GULNARA Lithuania 3
200 GASICH HANNA, JEVRASOVA VERONIKA Belarus x

MEN
Category over 21 Years
No. Competitor's Name Country Place
188 ZEREBIECKI PAVEL Poland 1
58 BALTONIS EDGARAS Lithuania 2

MODEL FITNESS CHAMPIONSHIP
WOMEN
Category 1
No. Competitor's Name Country Place
182 SHUKAITYTE AGNE Lithuania 1
82 KAZIMIROVIC GALINA Belarus 2
38 KLEINAUSKAITE RENATA Lithuania 3

Category 2
No. Competitor's Name Country Place
22 SAMAK OLGA Belarus 1
72 KRAVCHENKO ANNA Belarus 2
12 SOLDAYEVA ALEVTINA Belarus 3

Category 3
No. Competitor's Name Country Place
100 MARTINKOVA EVA Slovakia 1
172 ANTANAVICIUTE AUSRA Lithuania 2
132 VITKAUSKAUTE DOVILE Lithuania 3

Category 4
No. Competitor's Name Country Place
107 MUTOVKINA ELENA Russia 1
181 STANKEVIC TATJANA Belarus 2
34 MILINYTE RAMUNE Lithuania 3

MEN
No. Competitor's Name Country Place
188 ZEREBIECKI PAVEL Poland 1
58 BALTONIS EDGARAS Lithuania 2
48 VAVIAVA DEIVIDAS Lithuania 3

JUNIOR MODEL FITNESS CHAMPIONSHIP
Category to 16 Years
No. Competitor's Name Country Place
131 SEMIDICKICH POLINA Belarus 1
142 PONOMARIOVA ARINA Lithuania 2

Category to 18 Years
No. Competitor's Name Country Place
13 ZIMNOCH NATALIA Poland 1

Category to 21 Years
No. Competitor's Name Country Place
171 LAGODIC VERANIKA Belarus 1
152 ZHUKAUSKAITE RASA Lithuania 2
111 SAZONOVA ALINA Belarus 3

WFF EUROPE AM CHAMPIONSHIP OVER ALL WINNERS
MEN CATEGORIES - Pavel Zerebiecki (Poland)
WOMEN CATEGORIES - Nikola Szydlowska (Poland)
MODEL FITNESS CATEGORIES - Eva Martinkova (Slovakia)

International Secretary VALENTINA KOZLOVSKAJA (Belarus)

DISABLED SPORT CHAMPIONSHIP
General Bodybuilding Category
No. Competitor's Name Country Place

200 CIAVLYTKO SERGEJ Belarus 1

30 BOLYCEVAS ARTURAS Lithuania 2

WOMEN BODYBUILDING
Classic Bodybuilding Category
No. Competitor's Name Country Place

7 VLASOVA MARINA Russia 1

Performance Bodybuilding Category
No. Competitor's Name Country Place

192 GORZYNSKA MARTA Poland 1

Athletic Bodybuilding Category
No. Competitor's Name Country Place

121 VRONSKAYA NATALYA Belarus 1

MEN BODYBUILDING
Classic Bodybuilding Category 1
No. Competitor's Name Country Place

47 SZYMCZAK SEBASTIAN Poland 1

127 KRIVCIKOV DMITRIJ Russia 1

92 CHORONEKO ANDREJ Belarus 2

Classic Bodybuilding Category 2
No. Competitor's Name Country Place

57 SUKER ADAM Poland 1

Classic Bodybuilding Category 2
No. Competitor's Name Country Place

87 MAJAK KAMIL Poland 1

10 ZEREBIECKI PAVEL Poland 2

37 GEPFERT KACPER Poland 3

Classic Bodybuilding Category 2
No. Competitor's Name Country Place

79 MAKAROV PAVEL Estonia 1

197 BNCZEK KAMIL KONRAD Poland 2

118 KASPARAS SARUNAS Lithuania 3

Performance Bodybuilding Category
No. Competitor's Name Country Place

77 KOZLOWSKI ARTUR STANISLAW Poland 1

151 KAZLOU VLADISLAV Belarus 2

52 ALEINIKOV PAVEL Belarus 3

Athletic Bodybuilding Category
No. Competitor's Name Country Place

18 KOCEDYKOV ALEKSEJ Russia 1

141 ISACENKO SERGEY Belarus 2

108 NARKUS JORDANAS Lithuania 3

Super Athletic Bodybuilding Category
No. Competitor's Name Country Place

67 RUMIANCEV ANDERJ Estonia 1

9 FIODOROV OLEG Estonia 2

110 BURMISTROV ALEKSEJ Estonia 3

Extreme Bodybuilding Category 1
No. Competitor's Name Country Place

102 KUPRASH VIACESLAV Belarus 1

Extreme Bodybuilding Category 2
No. Competitor's Name Country Place

187 RAK ANDRZEJ Poland 1

MEN BODYBUILDING JUNIOR CHAMPIONSHIP
Category 18 Years
No. Competitor's Name Country Place

161 VAITKEVIC DZIANIS Belarus 1

162 KANIS DEIVIDAS Lithuania 2

112 SNIUREVICIUS GUSTAS Lithuania 3

Category 21 Years
No. Competitor's Name Country Place

141 ISACENKO SERGEY Belarus 1

151 KAZLOU VLADISLAV Belarus 2

37 GEPFERT KACPER Poland 3

48 VAIVADA DEIVIDAS Lithuania 4

62 ZHULYS TOMAS Lithuania 5

Disabled Sport General Bodybuilding Category
No. Competitor's Name Country Place

30 BOLYCEVAS ARTURAS Lithuania 1

MEN BODYBUILDING SENIOR CHAMPIONSHIP
Category 40 Years
No. Competitor's Name Country Place

102 KUPRASH VIACESLAV Belarus 1

9 FIODOROV OLEG Estonia 2

77 KOZLOWSKI ANDRZEJ Poland 3

8 KARTMAZOV SERGEJ Russia 4

Category 50 Years
No. Competitor's Name Country Place

187 RAK ANDRZEJ Poland 1

117 DENIKAJEV ROMAN Russia 2

91 LAHOIKA ALEKSEI Belarus 3

Category 60 Years
No. Competitor's Name Country Place

120 IKONNIKOV ALEKSANDR Estonia 1

101 BIZIUK EDUARD Belarus 2

WOMEN BODYBUILDING SENIOR CHAMPIONSHIP
Category 40 Years
No. Competitor's Name Country Place

97 SUDAREVA ELENA Russia 1

PAIR BODYBUILDING CHAMPIONSHIP
Classic Bodybuilding Category
No. Competitor's Name Country Place

28 ANDRIKAITYTE JORUNE, VAIVADA DEIVIDAS Lithuania 1

38 KLEINAUSKAITE RENATA, NARKUS JORDANAS Lithuania 2

34 MILINYTE RAMUNE, BALTONIS EDGARAS Lithuania 3

Performance Bodybuilding Category
No. Competitor's Name Country Place

192 GORZYNSKA MARTA, BNCZEK KAMIL Poland 1

Athletic Bodybuilding Category
No. Competitor's Name Country Place

121 VRONSKAYA NATALYA, ALEINIKOV PAVEL Belarus 1

WBBF EUROPE AMATEUR CHAMPIONSHIP OVER ALL WINNERS
Men Categories Andrej Rumiancev (Estonia)
Women Categories Marina Vlasova (Russia)
Senior categories Bodybuilding Andrzej Rak (Poland)
Classic Bodybuilding Categories Kamil Majak (Poland)

International Secretary VALENTINA KOZLOVSKAJA (Belarus)