ПРОТОКОЛ ОТКРЫТОГО ЧЕМПИОНАТА ЕВРОПЫ, 01.06.13, ХАРЬКОВ

World Fitness Federation
World Body Building Federation
Europe Amateur Championship Open
(June 1, 2013, Charkov, Ukraine)
FINAL RESULTS
(Only First Three Places)

Fit-Kids
Girls and Women
Category 6 years
No. Competitors Name Country Place
318 POLEVAJA MARIJA BELARUS 1
263 FILIPOVICH LIZAVETA BELARUS 2
293 CIMBALAVA VALERIJA BELARUS 3
Category 8 years
No. Competitors Name Country Place
393 SEVERINA DIANA BELARUS 1
368 BAZINA SOFIJA BELARUS 2
478 OGILKO MARINA UKRAINE 3
Category 10 years
No. Competitors Name Country Place
297 MOMIROVIC LANA SERBIA 1
418 JERMOLENKO NATALIJA BELARUS 2
12 MELNIK JELENA RUSSIA 3
Category 10 years
No. Competitors Name Country Place
428 KORNIJENKO KSENIJA UKRAINE 1
443 ZHUK DARIJA BELARUS 2
102 AFANASJEVA KATERINA UKRAINE 3
Category 12 years
No. Competitors Name Country Place
194 FROLOVA JESENIJA BELARUS 1
403 CIORNA BOGDANA UKRAINE 2
144 DIMKO ANNA BELARUS 3
Category 14 years
No. Competitors Name Country Place
219 DUDAL JULIJA BELARUS 1
244 GASICH ANNA BELARUS 2
169 ZACHOZAJA DARIJA BELARUS 3
Category 18 years
No. Competitors Name Country Place
277 LEBEDINSKAJA VIKTORIJA UKRAINE 1
162 IVANIUK ANNA RUSSIA 2
Category Over 21 years
No. Competitors Name Country Place
44 KALADZINSKAJA RENATA BELARUS 1
104 SVIDLO KATERINA UKRAINE 2
264 REZNIK OKSANA RUSSIA 3
Boys and Men
Category 8 years
No. Competitors Name Country Place 343 MOROZOV ARTIOM BELARUS 1
Category10 years
No. Competitors Name Country Place 468 PARCHOMENKO ILJA BELARUS 1
Category12 years
No. Competitors Name Country Place
119 TOPOLEV NIKITA BELARUS 1
493 VAISERA RODION BELARUS 2
Category 14 years
No. Competitors Name Country Place
302 LEBEDINSKIJ VITALIJ UKRAINE 1
294 BELIAVSKIJ IGOR BELARUS 2
212 TIMOFEJEV ALEKSANDR RUSSIA 3
Category 16 years
No. Competitors Name Country Place
319 ZHUK VLADISLAV BELARUS 1
Category 18 years
No. Competitors Name Country Place
496 SLIAPCEV ALEKSEJ UKRAINE 1
356 KIRCHNER DAVID ISRAEL 2
168 MICHEJEV SEMION RUSSIA 3
Category Over 21 years
No. Competitors Name Country Place
253 NADEZDIN JEVGENIJ UKRAINE 1
454 KIUPELIS SAULIUS LITHUANIA 2
253 FATEJEV VLADIMIR RUSSIA 3
Category Over 60 years
No. Competitors Name Country Place
303 BESPALENKO VASILIJ UKRAINE 1
Over All Winners:
LEBEDINSKIJ VITALIJ (Ukraine)
LEBEDINSKAJA VIKTORIJA (Ukraine)
Disabled Sport Categories
Category Wheel-Chair
No. Competitors Name Country Place
278 GOLUB ALEKSANDR UKRAINE 1
Category General 1
No. Competitors Name Country Place
328 IZMAILOV NIAS UKRAINE 1
122 ROSSOMAKIN OLEKSANDR UKRAINE 2
Category General 2
No. Competitors Name Country Place
229 SEMERIKOV ALEKSEJ RUSSIA 1
494 SHEIKO JEVGENIJ BELARUS 2
Category General 3
No. Competitors Name Country Place
101 LOUVEL MICHAEL FRANCE 1
Over All Winner:
LOUVEL MICHAEL (France)
Sport Model Fitness Categories
Wmen
Category 1
No. Competitors Name Country Place
22 MARTINKOVA EVA SLOVAKIA 1
5 SUKAITYTE AGNE LITHUANIA 2
344 BUTKEVICH NATALUJA BELARUS 3
Category 2
No. Competitors Name Country Place
1 NARBUTAITYTE KRISTINA LITHUANIA 1
218 BRILEVSKAJA VERONIKA BELARUS 2
203 CIORNA KATERINA UKRAINE 3
Category 3
No. Competitors Name Country Place
72 HARAZINOVA VLASTA SLOVAKIA 1
444 PROKAPOVIC KRISTINA BELARUS 2
114 JUSKAITE KAROLINA LITHUANIA 3
Category 4
No. Competitors Name Country Place
129 PETELINKAR JELENA UAE 1
419 SAMAK OLGA BELARUS 2
79 MUTOVKINA JELENA RUSSIA 3
Over All Winner:
MARTINKOVA EVA (Slovakia)
Juniors 21 years
No. Competitors Name Country Place
218 BRILEVSKAJA VERONIKA BELARUS 1
114 JUSKAITE KAROLINA LITHUANIA 2
5 SUKAITYTE AGNE LITHUANIA 3
Men
Category 1
No. Competitors Name Country Place
414 TERIOCHIN ANATOLIJ BELARUS 1
454 KIUPELIS SAULIUS LITHUANIA 2
253 NADEZDIN JEVGENIJ UKRAINE 3
Women Bodybuilding Categories
Classic Category
No. Competitors Name Country Place
64 GOLENEVA ANNA RUSSIA 1
104 SVIDLO KATERINA UKRAINE 2
193 ELIZARENKO JELENA UKRAINE 3
Performance Category
No. Competitors Name Country Place
404 KARABANOVA VALENTINA RUSSIA 1
347 SHUVALOVA INNA RUSSIA 2
Athletic Category
No. Competitors Name Country Place
197 VOLKOVA JELENA RUSSIA 1
Super Athletic Category
No. Competitors Name Country Place
369 BOGDANOVIC VERA BELARUS 1
168 VRONSKAJA NATALIJA BELARUS 2
Men Bodybuilding Categories
Juniors 18 years
No. Competitors Name Country Place
177 SYCIOV MAKSIM UKRAINE 1
353 DEGTIARIOV FILIPP UKRAINE 2
87 LAZAREV OLEG RUSSIA 3
Juniors 21 years
No. Competitors Name Country Place
414 TERIOCHIN ANATOLIJ BELARUS 1
454 KIUPELIS SAULIUS LITHUANIA 2
329 MECHLIS DAVYD ISRAEL 3
Seniors 40 years
Category Classic
No. Competitors Name Country Place
379 KULAKOV OLEG RUSSIA 1
Category Athletic
No. Competitors Name Country Place
254 BLINOV SERGEJ RUSSIA 1
Seniors 50 years
Category Classic
No. Competitors Name Country Place
193 LAHOIKA ALEKSEJ BELARUS
Category Athletic
No. Competitors Name Country Place
152 KOTUNOV SERGEJ UKRAINE
Seniors 60 years
No. Competitors Name Country Place
303 BESPALENKO VASILIJ UKRAINE 1
Classic Bodybuilding Category 1
No. Competitors Name Country Place
279 BRIANCEV JEVGENIJ RUSSIA 1
372 BAISHEV IGOR RUSSIA 2
177 SYCIOV MAKSIM UKRAINE 3
Classic Bodybuilding Category 2
No. Competitors Name Country Place
439 LIUTOV VITALIJ RUSSIA 1
469 DOLGOSHEJ SERGEJ BELARUS 2
272 KAMRAN BASHIS PAKISTAN 2
247 JAMSHAID ALI PAKISTAN 3
Classic Bodybuilding Category 3
No. Competitors Name Country Place
147 GAINULLIN RUBIN TATARSTAN 1
178 MILIUKOV VLADIMIR UKRAINE 2
379 KULAKOV OLEG RUSSIA 3
Performance Bodybuilding Category
No. Competitors Name Country Place
153 PARVEEN KUMAR INDIA 1
254 BLINOV SERGEJ RUSSIA 2
172 BINAZ YOUSEF ALIASGHAR IRAN 3
Athletic Bodybuilding Category
No. Competitors Name Country Place
354 CVYRIOV ALEKSANDR RUSSIA 1
204 ANISIMOV SERGEJ RUSSIA 2
252 VOLKOV KONSTANTIN RUSSIA 3
Super Athletic Bodybuilding Category 1
No. Competitors Name Country Place
227 RUMIANCEV ANDREJ ESTONIA 1
Super Athletic Bodybuilding Category 2
No. Competitors Name Country Place
341 KALATEH HOSSEIN DAVOUD IRAN 1
394 BOGDANOVIC ALEKSANDR BELARUS 2
297 KUCEKOV KIRILL MOLDOVA 3
Super Athletic Bodybuilding Category 3
No. Competitors Name Country Place
378 DAVYDCHIK ANDREJ BELARUS 1
Extreme Bodybuilding Category
No. Competitors Name Country Place
429 GRENADIOROV ALEKSANDR RUSSIA 1
Pairs
No. Competitors Name Country Place
168 VRONSKAJA NATALIJA, DOLGOSHEJ SERGEJ BELARUS 1
369 BOGDANOVIC VERA, BOGDANOVIC ALEKSANDR BELARUS 2
5 SUKAITYTE KAROLINA, KIUPELIS SAULIUS LITHUANIA 3
Power Fitness Categories
Category 6 years
No. Competitors Name Country Place
293 CIMBALAVA VALERIJA BELARUS 1
263 FILIPOVICH LIZAVETA BELARUS 2
318 POLEVAJA MARIJA BELARUS 3
Category 8 years
No. Competitors Name Country Place
393 SEVERINA DIANA BELARUS 1
368 BAZINA SOFIJA BELARUS 2
63 LAVROVA NATALIJA RUSSIA 3
Category 10 years
No. Competitors Name Country Place
97 MOMIROVIC LANA SERBIA 1
443 ZHUK DARIJA BELARUS 2
418 JERMOLENKO NATALIJA BELARUS 3
Category 12 years
No. Competitors Name Country Place
144 DIMKO ANNA BELARUS 1
169 ZACHOZAJA DARIJA BELARUS 2
194 FROLOVA JESENIJA BELARUS 3
Category 14 years
No. Competitors Name Country Place
244 GASICH ANNA BELARUS 1
219 DUDAL JULIJA BELARUS 2
269 PARACHNEVIC MARINA BELARUS 3
Category 18 years
No. Competitors Name Country Place
277 LEBEDINSKAJA VIKTORIJA UKRAINE 1
141 MYSKINA SVETLANA RUSSIA 2
94 MATIUSKO LIZAVETA UKRAINE 3
Category 21 years
No. Competitors Name Country Place
11 JUSKAITE KAROLINA LITHUANIA 1
5 SUKAITYTE AGNE LITHUANIA 2
96 KRAVCIUK OLGA UKRAINE 3
Category Over 21 years
No. Competitors Name Country Place
44 KALADZINSKAJA RENATA BELARUS 1
Boys and Men
Category 8 years
No. Competitors Name Country Place
343 MOROZOV ARTIOM BELARUS 1
Category 10 years
No. Competitors Name Country Place
468 PARCHOMENKO ILJA BELARUS 1
82 LIKIJ DENIS RUSSIA 2
194 LOWICZ ANDREAS GERMANY 3
Category 12 years
No. Competitors Name Country Place
119 TOPOLEV NIKITA BELARUS 1
493 VAISERA RODION BELARUS 2
49 KIRILENKO MARAT RUSSIA 3
Category 14 years
No. Competitors Name Country Place
302 LEBEDINSKIJ VITALIJ UKRAINE 1
294 BELIAVSKIJ IGOR BELARUS 2
157 ORLOV DENIS RUSSIA 3
Category 16 years
No. Competitors Name Country Place
319 ZHUK VLADISLAV BELARUS 1
256 KIRILENKO LEONID UKRAINE 2
187 GOROVENKO STEPAN UKRAINE 3
Category Over 21 years
No. Competitors Name Country Place
23 SANDULSKI STEN ENGLAND 1
229 FILATOV GENNADIJ RUSSIA 2
147 REZKIN PAVEL ESTONIA 3
Category Over 50 years
No. Competitors Name Country Place
152 KOTUNOV SERGEJ UKRAINE 1
412 KLEIN AIVARS LATVIA 2
303 BESPALENKO VASILIJ UKRAINE 3
Over All Winners All Categories:
Men Bodybuilding: GRENADIOROV ALEKSANDR (Russia)
Women Bodybuilding: VOLKOVA JELENA (Russia)
WFF-WBBF Secretary EDITA SENDRIENE